IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučené nabídky (4)
Nejlevnější nabídky (48)
Popis produktu
Krém Ibalgin Duo Effect obsahuje léčivou látku ibuprofen, která potlačuje bolest, snižuje otok a tlumí zánět u bolestivých poúrazových stavů. Pomáhá též pří místních projevech zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu či bolestivém zánětu žil. Druhou složkou přípravku je heparinoid S, což je léčivá látka, která snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a urychluje vstřebávání krevních výronů. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Recenze
IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G- při potížích mi pomáhá
, zakoupeno v Apotek.cz

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
Doporučuje produkt
Koupila jsem produkt na doporučení lékaře, po aplikaci Ibalginu se potíže okamžitě zlepšily.
, zakoupeno v sLéky.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
pomáhá
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
Doporučuje produkt
doporučuji
mám vyzkoušeno
kupuji pravidelně
Parametry produktu
Popis produktu
Krém Ibalgin Duo Effect obsahuje léčivou látku ibuprofen, která potlačuje bolest, snižuje otok a tlumí zánět u bolestivých poúrazových stavů. Pomáhá též pří místních projevech zánětlivých a degenerativních onemocnění pohybového aparátu či bolestivém zánětu žil. Druhou složkou přípravku je heparinoid S, což je léčivá látka, která snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a urychluje vstřebávání krevních výronů. Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Kdy používat Ibalgin Duo Effect
Tento přípravek je vhodný k léčbě bolesti zad a k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů, jako jsou otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu či poranění měkkých částí kloubů. Při silných bolestech pohybového aparátu je vhodné na doporučení lékaře podpořit léčbu užíváním tablet Ibalgin 400 mg.

Unikátní kombinace dvou léčivých látek
Ibalgin Duo Effect obsahuje léčivé látky ibuprofenum a heparinoidum S. Ibuprofen působí protizánětlivě, potlačuje bolest a zmírňuje otok. Heparinoid S v místě použití zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků, působí protizánětlivě a proti bolesti.

Dávkování přípravku
Pokud lékař neurčí jinak, dospělým a dospívajícím od 12 let se nanáší na postižené místo a jeho okolí 2-3x denně v časových odstupech 4–5 hodin asi 1 mm silná vrstva krému, která se lehce vetře do kůže. Těhotné ženy mohou užívat Ibalgin Duo Effect pouze v 1. a 2. trimestru těhotenství, a to po poradě s lékařem.

Složení
Léčivými látkami jsou: ibuprofenum 50 mg a heparinoidum S 2 mg v jednom gramu krému. Pomocnými látkami jsou: střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylalkohol, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda.

Kontraindikace
Přípravek nepoužívejte pokud trpíte poruchami krevní srážlivosti nebo jste v posledních třech měsících těhotenství. Ibalgin Duo Effect není určen pro děti do 12 let a nesmí se používat na otevřené rány, porušený kožní povrch, sliznice a do očí. Další kontraindikace jsou uvedeny v příbalovém letáku.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:
Ibalgin Duo Effect
Terapeutické indikace
Místní projevy akutních a chronických forem revmatických onemocnění zánětlivého původu, bolestivé stavy při osteoartróze, povrchové tromboflebitidy, phlebitis migrans, tromboflebitidy při varikózním komplexu, místní komplikace po
skleroterapii; fibrotizace kůže při chronické žilní insuficienci, léčba zánětů šlach a svalových úponů, léčba poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou
zhmoždění, potraumatické hematomy, podvrtnutí kloubu, otoky, poranění měkkých částí kloubů.
Krém je určen pro léčbu dospělých a mladistvých od 12 let.
Dávkování a způsob podání
Dospělí, mladiství a děti si na postižené místo a jeho okolí 2-3krát denně nanášejí asi 1 mm silnou vrstvu krému, kterou lehce vetřou do kůže. U žilních onemocnění je možné přiložit kompresní obvaz. Při rozsáhlých a bolestivých krevních výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc. Při silných bolestech je vhodné léčbu doplnit celkovým podáním tablet s obsahem ibuprofenu.
Kontraindikace
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na ibuprofen, heparinoid nebo na některou součást krémového základu, dále u pacientů se sklonem k astmatickému záchvatu, kopřivce nebo alergické rýmě po podání kyseliny acetylsalicylové či 2/4 některých protizánětlivých léčiv. Hemoragická diatéza, různé formy purpur, trombopenie, hemofilie, různé celkové stavy s tendencí ke krvácení.
Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Krém se nesmí aplikovat na otevřené rány na porušený kožní povrch, na sliznice a do očí.
Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
Kyselina salicylová zvyšuje účinek heparinu. Interakce s ibuprofenem nebyla pozorována. Přípravek se nesmí současně nanášet s lokálními přípravky, které obsahují tetracyklin a hydrokortizon (inkompatibilita s heparinoidem).
Těhotenství a kojení
V těhotenství a při kojení lze přípravek používat krátkodobě v opodstatněných indikacích s výjimkou posledního trimestru těhotenství, kde se nedoporučuje používat vůbec z důvodu možného ovlivnění průběhu porodu (krvácení).
Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Pozornost není ovlivněna.
Nežádoucí účinky
U citlivých pacientů může dojít k lokálnímu podráždění kůže - např. palčivost, svědění, zarudnutí a kožní erupce. Možnost vzniku přecitlivělosti.
Předávkování
Nebylo dosud popsáno. Vzhledem ke koncentraci účinných látek nelze očekávat významné systémové účinky.
Při náhodném požití většího množství přípravku malým dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat.
FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
FARMAKOTERAPEUTICKÁ SKUPINA:
Antirevmatikum, antiflogistikum, analgetikum, antitrombotikum
Farmakodynamické vlastnosti
Ibuprofen, derivát kyseliny propionové, je nesteroidní antirevmatikum s dobrým analgetickým, protizánětlivým a antipyretickým účinkem. V nižších dávkách působí analgeticky, ve vyšších protizánětlivě. Protizánětlivý účinek je dán inhibicí cyklooxygenázy s následnou inhibicí biosyntézy prostaglandinů. Zánět je zmírňován 3/4 snížením uvolňování mediátorů zánětu z granulocytů, bazofilů a žírných buněk.
Ibuprofen snižuje citlivost cév vůči bradykininu a histaminu, ovlivňuje produkci lymfokinů v T lymfocytech a potlačuje vazodilataci. Tlumí též agregaci krevních destiček.
Heparinoid vykazuje antikoagulační aktivitu a má mírný antiflogistický, antiexsudativní a resorpci podporující účinek.
Farmakokinetické vlastnosti
Po aplikaci na kůži se ibuprofen dobře vstřebává do podkožních tkání. Maximální hladiny ibuprofenu po topické dávce 250 mg v 5 g krému se pohybovaly kolem průměrné hodnoty 100 ng/ml. To představuje okolo 0,5% vrcholové koncentrace po srovnatelné perorální dávce ibuprofenu, malá část léčiva proniká do systémové cirkulace.
Údaje o vstřebávání heparinoidu u lidí vykazují velké interindividuální rozdíly. Vyšší antikoagulační účinek je jen v oblasti, kde byl heparinoid aplikován. Po aplikaci na větší okrsky kůže s vyšší koncentrací heparinoidu bylo zjištěno prodloužení krevní srážlivosti.
Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti
Akutní toxicita ibuprofenu: LD50 u myši je při perorálním podání 800 mg/kg a při intraperitoneálním podání 320 mg/kg. LD50 u potkana je při peroráním podání 1 600 mg/kg a při subkutánním podání 1 300 mg/kg.
Po lokální aplikaci krému s obsahem ibuprofenu 250 mg/5g maximální hladiny v krvi u lidí dosahovaly 100 ng/ml ibuprofenu (tj. okolo 0,5% vrcholové koncentrace po srovnatelné perorální dávce ibuprofenu), což svědčí o bezpečnosti přípravku.
Preklinická data heparinoidu ve vztahu k bezpečnosti přípravku nejsou k dispozici.
FARMACEUTICKÉ ÚDAJE
Seznam všech pomocných látek (kvalitativně)
Krémový základ: střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylalkohol, methylparaben, propylparaben, propylenglycol, čistěná voda
Inkompatibility
Ibuprofen je kompatibilní s většinou chemických látek. Heparinoid je inkompatibilní s četnými látkami v místní aplikaci, např. s a hydrokortizonem.
Kyselina salicylová zvyšuje účinek heparinu.
Zvolený krémový základ zajišťuje optimální biologickou užitkovost.
Nedoporučuje se jej ředit nebo míchat s jiným masťovým základem.
Doba použitelnosti
2 roky
Zvláštní opatření pro uchovávání
V suchu, při teplotě 10 - 25oC.
Druh obalu
Druh obalu: zaslepená Al tuba s vnitřním lakem na bázi epoxy-fenolu, bílý HDPE šroubovací uzávěr s propichovacím bodcem, krabička.
Návod k použití přípravku
Ke kožnímu podání
Dokumenty
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jejich 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.
Hodnocení produktu
IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G- na klouby
- na svaly
- na zánět šlach
- cena
- efekt úlevy jsem asi čekala větší
- aroma
- rychlá pomoc od bolesti
- snadná aplikace
- mám již ověřeno
- -
- nevím
- nemá příjemnou vůni
- spíše placebo efekt
- Nepoužil jsem jej zatím.
- Nevím.
- používám na kotníky a moc mi pomáhá. Nohy nebolí.
- bohužel je dražší
- funguje
- vyšší cena
- při potížích mi pomáhá
- Dobře a rychlezabírá při bolestech a otocích bez vedlejších účinků.
- Nic
- Nedráždí kůži.
- Slabý účinek,drahý.
- Lék použivám a je dobrý
- nic
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
Doporučuje produkt
od této masti jsem čekala rychlejší účinek, po nějaké době pomohla, to je fakt, ale vyzkoušela jsem i lepší a levnější varianty
, zakoupeno v LEKARNASVJOSEFA.CZ

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
doporučuji
, zakoupeno v Lekarnadomu.cz

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
Nedoporučuje produkt
při srovnání gelů ibalgin a voltaren volím pro příště spíše voltaren
, zakoupeno v Apotek.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
Nevím.
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
tento produkt si koupím znovu
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
doporučuji
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT 50MG/G+2MG/G CRM 50G
Doporučuje produkt
doporučuji
mám vyzkoušeno
kupuji pravidelně
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
Doporučuji
, zakoupeno v Lékárna.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Nedoporučuje produkt
Ujde.
, zakoupeno v Epharmia.cz

IBALGIN DUO EFFECT DRM 50MG/G+2MG/G CRM 100G
Doporučuje produkt
Spokojenost