MASTODYNON POR GTT SOL 1X50ML

Do 3 dnů • 1 varianta89 Kč1 686 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta89 Kč98 % • 1 975 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta91 % • 33 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta85 Kč86 % • 435 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta% Slevový kód49 Kč97 % • 271 493 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč94 % • 190 recenzíDalší informace

kapky
Objem
50 ml

• , zakoupeno v Lékárna Typos

• funguje na bolesti prsou a já jsem zvolila pro menstruační bolesti a zatím po měsíci nastalo mírné zlepšení. Dříve jsem již užívala a to bolesti po delší době užívání přestaly úplně, tak jsem se ke kapkám vrátila.
    • Vyšší obsah alkoholu.

Kapky doporučuji, vrátila jsem se k nim po několika letech, kdy mi nepůsobí žádné prášky proti bolestivé menstruaci a nemůžu užívat hormonální antikoncepci. Chuťově nejsou příliš dobré, ale to je minimální problém. Momentálně užívám něco přes měsíc a uvidím, jak zapůsobí při další menstruaci.

výrazné zlepšení potíží souvisejících s menstruací

• , zakoupeno v Lékárna.cz

• Skvěle účinkuje na PMS - bolest a napětí v prsou.

Produkt jsem si koupila na doporučení lékaře. Pro jeho koupi bylo pozitivní to, že je čistě přírodní a skutečně funguje! Jsem maximálně spokojená.

Určení
pro ženy
Forma přípravku
kapky
Objem
50 ml

Mastodynon se používá při poruchách menstruačního cyklu (poruchy frekvence krvácení), při premenstruálním syndromu, tj. krátce před menstruálním krvácením výskyt pocitu napětí nebo bolestivosti prsů - mastodynie.

Léčivé látky: Agnus castus, Caulophyllum thalictroides, Cyclamen europaeum, Strychnos ignatii, Iris versicolor, Lilium tigrinum

Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.

Mastodynon je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto ho však musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.

Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší , musíte se poradit s lékařem.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

V příbalové informaci naleznete: 1. Co je Mastodynon a k čemu se používá 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Mastodynon užívat 3. Jak se Mastodynon užívá 4. Možné nežádoucí účinky 5. Jak Mastodynon uchovávat 6. Další informace 1. CO JE MASTODYNON A K ČEMU SE POUŽÍVÁ

Mastodynon je lék, který patří do farmakoterapeutické skupiny - fytofarmakum, gynekologikum.

Kombinace rostlinných matečných tinktur, které jsou obsaženy v Mastodynonu v různém stupni decimálního ředění, z nichž především látky z Agnus castus (plodů drmku obecného) působí experimentálně prokázaným dopaminergním mechanismem (D2) na laktotropní buňky předního laloku hypofýzy, čímž snižují uvolňování prolaktinu. Přípravek je určen pro ženy ve fertilním (plodném) věku.

Před započetím léčby je u menstruálních poruch a pocitech bolestivosti, tlaku nebo napínání v prsech vždy nezbytné odborné diagnostické ověření příčiny obtíží a vyloučení jiných, závažnějších příčin.   2. ČEMU MUSÍTE VĚNOVAT POZORNOST, NEŽ ZAČNETE MASTODYNON UŽÍVAT

Neužívejte Mastodynon - jestliže jste alergická (přecitlivělá) na Agnus castus nebo na kteroukoli další složku Mastodynonu

Zvláštní opatrnosti při použití Mastodynonu je zapotřebí

Tento léčivý přípravek obsahuje 53% obj. alkoholu, tj. do 500 mg v jedné dávce (30 kapek), což odpovídá do 12 ml piva, 5 ml vína.

Tuto skutečnost je nutno vzít v úvahu u těhotných a kojících žen, dětí a vysoce rizikových skupin jako jsou pacienti s jaterním onemocněním nebo epilepsií. Přípravek by též neměl být podáván po úspěšné odvykací léčbě alkoholiků.

Přípravek se nepoužívá při nádorech hypofýzy a zhoubných onemocněních prsu.

Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky

Současné užívání hormonálních přípravků (gestagenů) může ovlivnit (snížit) účinek přípravku.

Těhotenství a kojení

Přípravek by se neměl podávat v těhotenství a není vhodný pro kojící matky, protože pokusy na zvířatech prokázaly redukci laktace.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Množství alkoholu absorbovaného v jedné dávce (cca 0,5 g) je katabolizováno osobou se zdravým metabolismem a normální váhou v průběhu několika minut. Ke snížení pozornosti při řízení a obsluze strojů nedochází.   3. JAK SE MASTODYNON UŽÍVÁ

Vždy užívejte Mastodynon přesně podle pokynů svého lékaře. Pokud si nejste jistá, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Obvyklá dávka přípravku je 2x denně (ráno a večer) vždy 30 kapek. Kapky se nakapou do malého množství vody a vypijí.

Lahvičku při odměřování kapek držte svisle!

Užívání nemá být přerušováno (ani během menstruace). Zlepšení obtíží nastává zpravidla po 6 týdnech, léčba má trvat po dobu nejméně 3 měsíců.

Pokud se po ukončení léčby obtíže opět objeví, lze podle výsledku kontroly gynekologem v léčbě případně pokračovat.

Protože není dostatek zkušeností s aplikací přípravku u dětí, neměl by být tento lék podáván dětem mladším 12 let.

Jestliže jste užila více Mastodynonu, než jste měla

Toxické vlastnosti přípravku ani jednotlivých složek nejsou dosud známy.

Požití velkého množství přípravku může vyústit v otravu alkoholem a zvláště u dětí může vést k ohrožení života. Je - li požito celé balení 50 ml nebo 100 ml, pak je požito 25,5 g nebo 45,0 g alkoholu.

Jestliže jste zapomněla užít Mastodynon

Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradila vynechanou dávku, ale pokračujte v léčbě Mastodynonem podle předpisu Vašeho lékaře nebo podle pokynů v této příbalové informaci.

Máte-li jakékoli další otázky, týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.   4. MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Podobně jako všechny léky, může mít i Mastodynon nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Ojediněle se může vyskytnout nevolnost, žaludeční potíže, mírný vzestup hmotnosti, svědivá vyrážka, akné nebo bolest hlavy. Při užívání léků obsahujících extrakt z Agnus castus se může objevit přechodný psychický a tělesný neklid, stavy zmatenosti a halucinace.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.   5. JAK MASTODYNON UCHOVÁVAT

Uchovávejte při teplotě do 30°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Mastodynon nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na štítku nebo krabičce. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.   6. DALŠÍ INFORMACE

Co Mastodynon obsahuje

Léčivými látkami jsou Agnus castus, Caulophyllum thalictroides, Cyclamen europaeum, Strychnos ignatii, Iris versicolor, Lilium tigrinum. 100 ml kapek obsahuje: Agnus castus D 1 20,0 g, Caulophyllum thalictroides D 4 10,0 g, Cyclamen europaeum D 4 10,0 g, Strychnos ignatii D 6 10,0 g, Iris versicolor D 2 20,0 g, Lilium tigrinum D 3 10,0 g. 1 ml = 0,9 g = 30 kapek.

Pomocnou látkou je ethanol.

Jak Mastodynon vypadá a co obsahuje toto balení

Mastodynon je čirá, slabě nažloutlá tekutina. Je dodáván v balení 50 a 100 ml. Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Bionorica SE

Kerschensteinerstrasse 11-15 92318 Neumarkt

Německo

Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci:

Česká republika

Schwabe Czech Republic s.r.o.

Čestmírova 1 140 00 Praha 4

Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 29.2.2012

BALENÍ

Perorální kapky roztok 50 ml

Čtěte pozorně příbalovou informaci

Příbalový leták ke stažení zde

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta55 Kč98 % • 20 619 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta49 Kč98 % • 104 849 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta60 Kč97 % • 2 873 recenzíDalší informace

Dokumenty

2zákazníci nedoporučují produkt

• byl mi doporučen specialistou na bolesti prsou a úlevu při PMS
    • po 3 dnech užívání jsem dostala po 15tý den menses, přičemž jsem měla menstruaci pravidelnou. K mé nespokojenosti mi to ozhodilo cyklus.

přípravek jsem ihned vysadila a pro mě tedy i přes chválu ostatních nepoužitelný

• , zakoupeno v Lékárna Typos

• Vyšší obsah alkoholu.

Moc mi pomohl. Žádné vedlejší účinky.

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta55 Kč98 % • 20 619 recenzíDalší informace
    Skladem • 1 varianta60 Kč97 % • 2 873 recenzíDalší informace

výrazné zlepšení potíží souvisejících s menstruací

• , zakoupeno v Lékárna.cz

• Skvěle účinkuje na PMS - bolest a napětí v prsou.

• , zakoupeno v sLéky.cz

• Zabírá
    • Jen zezačátku hůře kape.Někomu může vadit poněkud nahořklá chuť,ale dá se to přežít.

Mám problémy a nemohu se zdravotních důvodů používat,hormonální antikoncepci.Také mi to připadá přirozenější.

• Užívám pravidelně několik let

Užívám pravidelně několik let a pozitivně působí

• Je mi 49 let a před menstruací mám ukrutné bolesti i tři dny v kuse hlavy, také mívám nekdy silene pnutí prsou, a tak nejak bez chuti na sex tak ZKOUŠÍM
    • Beru teprve tyden , ale zacala jsem byt hodne nervozni a kdyz do me nekdo pichnul , tak jsem vyletela jak vosa.

Ale vydržím a uvidíme co to udela, verim ze pomuze a budu zasa FIT a to sportuji a zdrave jim....

• , zakoupeno v sLéky.cz

• velmi účinné proti bolestivosti prsou,na pravidelnou menstruaci i na bolesti v období menstruace

určitě doporučuju,lék na přírodní bázi,ne chemické náhražky,bez hormonů.

• , zakoupeno v Dr. Max lékárna

• hořký, je mi po něm těžko od žaludku

14 dní užívání a nic noc